Avşa Adası Rehberi

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa Adası Yiğitler Köyü Marmara’nın en popüler tatil yerlerinden biridir.  Yiğitler Köyü Avşa Adası’nın doğusunda yer alır ve merkeze 2 km uzaklıktadır.

Merkezden karşılıklı olarak yarım saatte bir hareket eden minibüslere 20 TL ve taksilere 75 TL ücret ödeyerek 5 dakika gibi kısa sürede merkeze istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.
Avşa Adası Yiğitler Köyü Tatil Rehberi 2024
Yiğitler Köyü’nün bu kadar ilgi görmesinin ve yerli turist çekmesinin en önemli nedenlerinden biri, huzurlu atmosferi, yaklaşık 1,5 km uzunluğundaki kusursuz kumsalı ve sakin denizidir. Köyün merkezinde bulunan Yiğitler Plajı’nın yanı sıra yürüyerek ulaşabileceğiniz başka harika plajlar da mevcuttur. Altınkum Plajı, adanın en güzel plajlarından biridir ve Yiğitler Köyü’ne yürüyerek yaklaşık 10 dakika mesafededir. Tavşanlı Plajı ve Kadınlar Plajı ise yürüyerek yaklaşık 15 dakika uzaklıktadır. Ayrıca, dilediğiniz zaman ziyaret edebileceğiniz Türkiye çapında ünlü iki şarap fabrikası olan Bortaçina ve Büyülübağı’da Yiğitler’dedir
Avşa Adası Yiğitler Köyü Pansiyonları
Yiğitler Köyü plajlarının çevresinde toplanmış uygun fiyatlı oteller, pansiyonlar, apartlar ve restoranlarla doludur. Küçük ve butik otellerin yanı sıra kendi yemeklerinizi hazırlayıp yiyebileceğiniz pansiyon ve apartlarda da konaklayabilirsiniz.
Avşa Adası Yiğitler Köyü Pansiyon Fiyatları 2024
Yiğitler’de pansiyonlar 2024 yaz sezonunda kişi başı sadece 750 TL’den başlamaktadır. 2 kişi bir pansiyonu günlük 1500 TL’ye kiralayabilirsiniz. Önerdiğimiz pansiyonlar; Melis Apart, Alya Apart, Ok Apart, Sevim Apart, Erdoğan Pansiyon ve Batu Suit’tir. Ayrıca yarım pansiyon hizmet veren Bahar Aqua Resort, Afissia Garden, Mavi Marmara Otel’de de sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil 1900 TL’den başlayan fiyatlarla havuz dahil konaklayabilirsiniz.

Kısacası; Avşa Adası’nın yaz aylarında kalabalıklaşan ve hareketlenen merkezinden uzaklaşıp daha sakin ve huzurlu bir tatil yapmak isteyenler için Yiğitler Köyü mükemmel bir tercihtir.

Avşa Adası Yiğitler Köyü Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

2024 yaz sezonunda Avşa Adası Yiğitler Köyü için apart veya pansiyonlarda konaklama fiyatları 1 kişi için 500 – 1000 TL arasında değişmektedir.

Telefon ile tesis sahibini arayıp,  1 günlük konaklama bedelini tesis sahibine EFT ile göndererek rezervasyon yapabilirsiniz.